Metoda in vitro argumenty za i przeciw

U osoby po 30 roku bycia płodność spada z roku na rok coraz drastyczniej. Jeśli przez rok starań o dziecko zdrowej parze nie uda się spotkać w ciążę warto na spokojnie zająć się dlaczego tak się dzieje. Powodów zapewne istnieć mnóstwo dodatkowo nie warto od razu panikować. Właściwie jest udać się do specjalistę pierwszego kontaktu, który wypisze skierowanie na pytanie naturze oraz badania hormonalne dla obydwu partnerów.

Powodem niepłodności zapewne stanowić ograniczona liczebność plemników u partnera, ich zły humor lub szereg nieprawidłowości u osoby. Niepokoić mogą nieregularne miesiączki lub brak bycia cyklu miesiączkowego.

Metoda in vitro
Dla wielu par muszących posiadać biologicznie nasze dziecko ostateczną możliwością jest metoda in vitro. Klinika in vitro rozpocznie się leczenia niepłodnej pary, oceni jej kształt zdrowia i procentowo oszacuje które są szanse na popadnięcie w ciążę. Jeśli szanse są niewielkie, być może lekarz odradzi rozpoczynanie procedury in vitro. Warto wiedzieć, iż jest ona nie ale bardzo droga oraz długa, a także niebezpieczna dla lalki i znacznie obciąża jej organizm. Jeśli natomiast lekarz oceni szanse starającej się pary pozytywnie, że obecne stanowić sama jazda na stworzenie upragnionego dziecka. Poddanie się leczeniu jest od paru miesięcy do kilku lat a należy tu uzbroić się w cierpliwość

Przebieg leczenia
Najpierw kobieta poddana jest kuracji hormonalnej przechodzącej na końcu zwiększenie liczby produkowanych komórek jajowych. Następnie, po kilku miesiącach leczenia, w znieczuleniu zostaje pobrana komórka jajowa i myśli do zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Kolejnym okresem jest wszczepienie zapłodnionej komórki na powrót do macicy, co dzieje się też w znieczuleniu. Teraz pozostaje jedynie wyglądanie również bycie szczęśliwej opinii. Jeśli organizm panie nie odrzuci zapłodnionej celi i zarodek się przyjmie, po dziewięciu miesiącach para może spodziewać się wytęsknionego potomka. Jeżeli natomiast organizm kobiety odrzuci zapłodnioną komórkę jajową, procedurę powinien będzie powtórzy po raz drugi.