Kasy fiskalne to obowiazek kazdego wlasciciela firmy

Nastał moment w których kasy fiskalne są obowiązkowe przez rozporządzenie. Są to urządzenia elektroniczne, służące do ewidencji dochodu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży detalicznej. Za ich deficyt właściciel firmy może zostać ukarany pokaźną karą pienieżną, która znacznie przewyższa jego dochód. Nikt nie chce więc narażać się inspekcji i kary grzywnej.
Niejednokrotnie zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na niewielkiej przestrzenii. Pracodawca zbywa swoje towary w internecie, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie stoi biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo wymagane jak w przypadku butiku zajmującego dużą powierzchnię handlową.
Nie inaczej jest w sytuacji osób, które pracują niestacjonarnie. Trudno wyobrazić sobie, że przedsiębiorca przenosi się z dużą kasą fiskalną i kompletnym zapleczem koniecznym do jej obsługi. Są dostępne na rynku, kasy fiskalne przenośne. Mają one małe wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy bezpośrednio udać się do kupującego.
Urządzenia fiskalne są dodatkowo ważne dla samych odbiorców, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, klient ma możliwość dokonania reklamacji nabytego produktu. Ostatecznie to pokwitowanie stanowi wyłączny dowód naszego nabycia towaru. Jest także świadectwem, że właściciel firmy prowadzi formalną działalność i płaci ryczałt od rozpowrzechnianych towarów i usług. Jeśli nadarzy nam się sytuacja, że urządzenia fiskalnego w butiku są odłączone lub stoją nieużywane możemy zawiadomić to do urzędu, który rozpocznie odpowiednie kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy bardzo wysoka kara finansowa, a nierzadko nawet proces.
Urządzenia fiskalne ułatwiają również przedsiębiorcom kontrolować sytuację finansową w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które pokaże nam ile szczegółowo zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Tego autora

Dobre kasy fiskalne